Co należy wziąć pod uwagę, montując jacuzzi balkonowe?


Chcesz mieć ciągły dostęp do usług Wellness? Na rynku są dostępne kompaktowe jacuzzi, które można zamontować na balkonie czy tarasie. O czym należy pamiętać podczas montowania jacuzzi na balkon?

Miejsce na balkonie dla jacuzzi

Montaż jacuzzi na balkonie jest możliwy na każdym piętrze. Na rynku można spotkać dedykowane jacuzzi balkonowe, które można dobrać do wymiarów balkonu. Wiele modeli ma takie wymiary, że w praktyce zajmują jedynie cztery metry kwadratowe, aby cieszyć się luksusową kąpielą. Jeśli mamy dosyć wolnego miejsca na balkonie, warto umieścić naścienne haczyki na szlafroki oraz półeczkę na kosmetyki. Montując jacuzzi na balkon, warto zwrócić uwagę również na podłoże. Podłoże powinno cechować się trwałością oraz brakiem nierówności. Balkon powinien być wytrzymały, aby utrzymać ciężar osób leżących w jacuzzi oraz samo urządzenie. Ewentualne nierówne podłoża mogą spowodować, że załączone mechanizmy masażu oraz pompy filtrujące będą pracować mniej wydajnie. Dla samego urządzenia oraz użytkowników jacuzzi znajdującego się na balkonie istotne jest nasłonecznienie. Jacuzzi balkonowe należy chronić przed promieniami słonecznymi i w tym celu najlepiej zakupić parasol lub pergolę.

Bezpieczeństwo korzystania jacuzzi na balkonie w bloku

Wolnostojące jacuzzi w obudowie termoizolacyjnej jest najprostszym rozwiązaniem dla posiadaczy balkonów. Urządzenie tego typu wymaga jedynie dostępu do prądu. Przed zakupem odpowiedniego modelu upewnij się, że energia elektryczna jest dostarczana za pomocą kabli o odpowiednich przekrojach i zabezpieczeniach energetycznych. Dla bezpieczeństwa użytkowania warto sprawdzić również, czy jacuzzi balkonowe posiada system filtrujący urządzenie. Dozownik środków do dezynfekcji powinien chronić przed bezpośrednim kontaktem chemii ze skórą. Jeśli masz pytania w tym zakresie, bez wahania zapytaj się o ten aspekt ekipy montującej jacuzzi balkonowe. Jest to szczególnie ważne, jeśli w swoim gospodarstwie domowym mamy dzieci. Ich bezpieczeństwo jest najważniejsze.