Dlaczego sucha zabudowa jest tak popularna w budownictwie?


Sucha zabudowa to rozwiązanie, które już od ładnych paru lat cieszy się bardzo dużym uznaniem na terenie Europy. Ostatnimi czasy, staje się też ona coraz częstszym widokiem w polskim budownictwie. Jest to bowiem opcja tańsza, lżejsza i prostsza w montażu, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. I chociaż początkowo korzystano z niej niemal wyłącznie w przypadku budynków użytku publicznego, obecnie sucha zabudowa znalazła również zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Należy jednak pamiętać, że efektywna praca z suchą zabudową nie będzie możliwa, jeśli nie posłużymy się odpowiednimi narzędziami, takimi jak zaciskarka do profili, stanowiących integralną część tego budulca. W niniejszym artykule opowiemy, co należy wiedzieć na temat suchej zabudowy.

Przeznaczenie suchej zabudowy

Sucha zabudowa stanowi obecnie kluczowy element, obecny podczas stawiania ścianek działowych. Ze względu na swoją lekkość i przystępność, umożliwia nam ona sprawne podzielenie pomieszczeń, stanowiąc znakomite rozwiązanie podczas kompleksowej renowacji domu. Takie ścianki odznaczają się przy tym wysoką izolacją akustyczną, nie obniżając tym samym komfortu, płynącego z przebywania w nowo oddzielonej przestrzeni. Dźwiękoszczelność suchej zabudowy jest tu z kolei zasługą wysokiej klasy aluminiowych profili. Elementy te możemy jednocześnie łączyć na przeróżne sposoby, w celu uzyskania odpowiedniej konstrukcji. Pomoże nam w tym specjalistyczna zaciskarka do profili, czyli narzędzie przypominające obcęgi, wyposażone w bolce do chwytania obrabianych elementów i zaginania ich w celu połączenia ich z innymi profilami.

Dlaczego właśnie zaciskarki?

W przeciwieństwie do standardowych wkrętów, zaciskarka do profili pozostawia gładkie brzegi. Jeśli planujemy więc zamontować na profilach płyty gipsowe, będziemy mieć pewność, że łączenia nie będą nam w żaden sposób przeszkadzać. Warto jest zatem zaopatrzyć się w możliwie najskuteczniejsze zaciskarki oferowane przez renomowanych producentów. Osprzęt tego typu znajdziemy chociażby w uznanym sklepie IsTools, oferującym swoim klientom wyłącznie oryginalne narzędzia, opracowane przez rynkowych liderów.