Dom jednorodzinny: wady i zalety zabudowy tego typu


Wielu właścicieli mieszkań znajdujących się w zabudowie wielorodzinnej marzy o domu z ogrodem. Takie marzenie jest jak najbardziej możliwe do spełnienia. Na rynku nieruchomości mamy do wyboru wiele działek i projektów oraz domów z rynku wtórnego. Obecne budownictwo wyróżnia się nie tylko estetyką, lecz także energooszczędnością i implementowaniem nowoczesnych technologii, które zwiększają funkcjonalność nieruchomości. Z roku na rok przybywa miłośników budownictwa jednorodzinnego. Dlatego w odpowiedzi na ten trend prezentujemy wady i zalety domu jednorodzinnego. 

Brak ograniczeń przestrzennych

Nie da się ukryć, że na tle ciasnych mieszkań w blokach to dom jednorodzinny (Poznań) może się pochwalić wieloma zaletami. Przede wszystkim domy są większe, tym samym właściciele mogą liczyć na odpowiednią intymności i prywatność, której często brakuje w mieszkaniu. 

Oprócz tego dom możemy modernizować, przebudowywać i remontować, kiedy tak naprawdę nam się podoba. Jedynymi ograniczeniami mogą być instrumenty planistyczne w postaci miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy. W mieszkaniu natomiast wszelkie działania muszą być uzgadniane przez administrację. Jeśli już jesteśmy przy kwestii uzgadniania to bardzo często imprezy i większe przedsięwzięcia trwające w nocy w mieszkaniu muszą być zaakceptowane przez wspólnotę. Żyjąc natomiast w domu wolnostojącym, to my decydujemy, kiedy zrobimy imprezę i do której godziny będzie ona trwać. 

Wszelkie rozmowy mogą odbywać się normalnym tonem, ponieważ nie ma obaw, że naszą rozmowę posłyszy sąsiad. Jeśli chcesz znaleźć dobry projekt domu wolnostojącego, to wpisz w internet „dom jednorodzinny poznań”, a zobaczysz mnóstwo ofert z rynku nieruchomości. 

Dom niepozbawiony od wad

Niestety dom jednorodzinny (Poznań) ma swoje drobne wady, jednak dla niektórych mogą być one zaletą. Głównym problem jest związany z dużą ilością pracy koniecznej do wykonania, aby utrzymać sam dom i ogród.