Domy drewniane z bali blisko natury


Domy drewniane z bali to nawiązanie do tradycyjnego budownictwa, ale do ich stawiania wykorzystywana jest nowoczesna technologia. Firmy oferujące domy z bali pod klucz mogą do ich budowy użyć różnego rodzaju drewna. Najczęściej jest to drewno z takich drzew, jak sosna czy jodła, a także modrzew i świerk. Zależnie od wybranej technologii domy wykonywane są z bali suchych lub mokrych. Każda z tych metod ma swoje zalety.

Różne technologie

Poddane suszeniu bale pozbawione są grzybów i owadów. Bale mokre z biegiem czasu również wysychają. Mogą się na nich pojawić także pęknięcia, ale to naturalne zjawisko, które nie powinno nas niepokoić. Domy drewniane z bali mogą być zrobione w technologii, która polega na tym, że buduje się je z litego drewna. Takie domy można stawiać z ociepleniem lub bez. Inną możliwością jest budowa domu z bali warstwowych, które są prefabrykatami. Tylko z zewnątrz są drewniane, a ich środek wypełniony jest którymś z materiałów termoizolacyjnych, jak na przykład styropian czy wełna mineralna.

Zdrowo i klimatycznie

Domy z bali pod klucz są także wykonywane w technologii, w której podstawowym materiałem są bale klejone. Mogą one być płaskie albo półokrągłe. Niezależnie od tego, w jakiej technologii zostanie wybudowany nasz dom, mamy pewność, że mieszkając w nim będziemy otoczeni zdrowymi naturalnymi materiałami. W drewnianych domach panuje bowiem swoisty mikroklimat, który jest korzystny dla naszego zdrowia i samopoczucia. Taki dom jest też dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam, aby szybko się wprowadzić. Buduje się go zdecydowanie krócej niż murowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *