Impregnaty i środki czyszczące


Każdy spec od budownictwa zaleci nam stosowanie impregnatów, zwłaszcza tych, które zostały wyprodukowane w oparciu o nanotechnologię Na czym polega ta metoda?

Nanotechnologia

Impregnaty i środki czyszczące, wykorzystujące nanotechnologię, działają w następujący sposób. Po użyciu impregnatu nanocząsteczki produktu wnikają w chronioną powierzchnię, tworząc powłokę ochronną. Zabezpiecza to dany materiał przed erozją oraz zanieczyszczeniami.

W przypadku środków czyszczących, nanocząsteczki wnikają w głąb porów zabrudzonej powierzchni, gdzie skutecznie eliminują brud i wszelkie zanieczyszczenia.

Zastosowanie impregnatów i środków czyszczących

Do jakich powierzchni możemy używać takich produktów? Istnieje szeroka gama specjalistycznych impregnatów i środków czyszczących. Dzięki nim skutecznie ochronimy lub oczyścimy takie rodzaje materiałów, jak:

  • kamień naturalny
  • gips i wyroby gipsowe
  • ceramika i klinkier
  • szkło i drewno
  • bruk i beton

Czy są skuteczne? Opiszę kilka takich produktów.

Środek czyszczący do fug kafelkowych

Ten produkt okazał się błogosławieństwem dla mojej łazienki. Nie ma w niej okna, a dostępna wentylacja nie radziła sobie z pozbywaniem się wilgoci i pary wodnej.

Jak wiadomo grzyby i roztocza uwielbiają wilgoć. Nie osiadły na szczęście na ścianach, ale upodobały sobie fugi, zwłaszcza w tej części kabiny prysznicowej, którą stanowiła kafelkowa ściana łazienki. Dodam, że kafelki są łososiowego koloru. Wstrętne zabrudzenia opanowały fugi tak drastycznie, że przestałam zapraszać gości, gdyż było mi wstyd. Nie mogłam doszorować fug żadnymi dostępnymi w spożywczaku środkami czyszczącymi. Przez jeden weekend oglądałam telewizję tylko po to, aby wynotować wszystkie dostępne środki czyszczące. Czas ten okazał się czasem zmarnowanym. Wydawałam pieniądze na kolejne środki, które nie dawały żadnych efektów. Brud tkwił między kafelkami i nie chciał się odczepić od fug.

Dopiero specjalista zaproponował mi produkt, za który zapłaciłam 21 złotych i wreszcie pozbyłam się uporczywego brudu. Oczywiście, był to środek czyszczący, wykorzystujący nanotechnologię. Z rozpędu kupiłam natychmiast impregnat. Środki te można stosować ręcznie – coś dla takiej Zosi Samosi jak ja.

Fugi między kafelkami w kuchni też jaśnieją czystością, odkąd odkryłam te produkty.

Impregnaty i środki czyszczące do szyb i szkła

Mycie okien. To jedno zdanie wystarczy, by podnieść poziom adrenaliny u każdej gospodyni domowej. Nie dość, że wymaga zaawansowanej akrobatyki, to na dodatek z każdym rokiem brud wydaje się jakby bardziej uporczywy i trudny do zmycia.

Z pomocą także przychodzi nanotechnologia. Środek czyszczący pomoże nam pozbyć się zatłuszczeń i brudu, a impregnat skuteczni ochroni powierzchnię przed ich powstawaniem, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i nerwy.