Jak samodzielnie naprawić roletę okienną?


Rolety okienne to ważny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Pozwalają one na stworzenie aury intymności w wybranym pomieszczeniu oraz ochronę przed promieniami słonecznymi, które mogą być niezwykle uciążliwe w ciągu dnia. Nowoczesne systemy rolet okiennych są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu rzadko kiedy dochodzi do ich uszkodzenia. Zdarzają się jednak sytuacje, w których rolety mogą zostać uszkodzone, a wtedy pozostają nam dwa rozwiązania – skorzystanie z pomocy fachowców zajmujących się naprawa rolet we Wrocławiu lub samodzielna naprawa usterki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić najczęściej występujące usterki rolet okiennych, przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się więcej! 

Najczęstsze uszkodzenia rolet okiennych 

Choć nowoczesne rolety okienne są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, zdarzają się sytuacje, w których naprawa rolet Wrocław jest konieczna. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci naprawić najczęściej występujące usterki rolet okiennych, bez pomocy serwisantów! 

  • Uszkodzenia haczyków montażowych – na skutek korzystania z rolet okiennych, może dojść do uszkodzenia uchwytów, które odpowiadają za prawidłowe umocowanie rolet. Uszkodzenia tego typu pojawiają przede wszystkim, gdy zbyt mocno i zbyt szeroko otwieramy okna, na których zamontowane są rolety okienne. Na skutek tego działania może dojść do usterki tj. pęknięcia uchwytów mocujących, która będzie wymagać wymiany haczyków montażowych. Naprawa rolet polega na zakupie nowych elementów montażowych oraz ich wymianie, która jest niezwykle prosta do samodzielnego wykonania. 
  • Uszkodzenia na skutek demontażu rolety – istnieją sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy ściągnąć rolety okienne np. podczas mycia okien czy czyszczenia rolet. Na skutek demontażu rolety może dojść do uszkodzenia poszczególnych elementów np. elementów mocujących, sznurków czy tkaniny, z której została wykonana roleta. Naprawa tego typu uszkodzeń, również wymaga zakupu poszczególnych podzespołów oraz ich wymiany. Często jednak naprawa rolet Wrocław nie jest opłacalna, dlatego klienci powinni przemyśleć czy warto naprawiać uszkodzenia czy zainwestować w nowe rolety okienne.