Jak szybko i tanio kupić lokal usługowy?


Kupując lokal usługowy od dewelopera trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Pierwszą z nich jest zapewnienie takiego miejsca, które spełni wszystkie rygorystyczne wymagania dla tego typu lokali. Choć zakup lokalu usługowego (Warszawa) jest wymagający i często drogi, warto postawić na pomoc profesjonalistów z agencji nieruchomości.

Drugą jest wybranie lokalu i zapewnienie odpowiedniej powierzchni każdemu z pracowników. Najczęściej w lokalach usługowych biurowych powierzchnia na jedną osobę powinna wynosić ok. 3,5 kw/1 os.

Trzeci aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu lokalu usługowego (Warszawa) to zapewnienie odpowiednich warunków do pracy takich jak np.:

  • właściwa temperatura powietrza,
  • odpowiednie oświetlenie,
  • bezpieczeństwo – instalacje elektryczne i gazowe,
  • odpowiednia akustyka.

Decydując się na zakup lokalu usługowego (Warszawa) trzeba też pamiętać o tym, że lokalizacja i rodzaj planowanej działalności są najistotniejsze. Ważne są też ceny, które wahają się od 1000 zł do nawet 10 000 zł na 1 metr kwadratowy powierzchni lokalu. Wielu szukających lokalu usługowego do kupienia, decyduje się na mniejsze lokale, ale w lepszej lokalizacji. Każdy szukający lokalu usługowego stara się również znaleźć taki, który będzie mu odpowiadać liczbą pomieszczeń, dzięki którym będzie mógł zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy.

Jak szukać lokalu usługowego w Warszawie?

Szukanie lokalu usługowego warto zacząć od określenia, do czego ma on służyć – do prowadzenia lokalu usługowego, sklepu czy lokalu gastronomicznego. Przed podjęciem decyzji o zakupie lokalu usługowego (Warszawa) warto poradzić się specjalisty, który pomoże ocenić czy wybrane miejsce spełnia wszystkie potrzebne wymogi.

Kupno lokalu usługowego (Warszawa): finalizacja

Finalizując zakup lokalu usługowego (Warszawa) należy pamiętać o tym, by mieć komplet dokumentów związanych z lokalem. Dzięki temu łatwiej później uniknąć stresu związanego z np. kontrolą budowlaną czy sanepidowską. Dodatkowo trzeba pamiętać o zapewnieniu obecności notariusza, ponieważ jego obecność jest wymagana podczas przenoszenia prawa własności lokalu na inną osobę.