Kiedy jest potrzebna taśma kalenicowa?


Wśród wielu rodzajów akcesoriów są te, które można określić mianem zupełnie opcjonalnych, a także takie, bez których większość dachów nie może się obyć, zwłaszcza tych, które mają konstrukcję spadzistą, skośną, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wszystkimi destrukcyjnymi czynnikami, w szczególności niezależnymi od człowieka. Przykładowo, taśma kalenicowa pozwala idealnie uszczelnić dach.

Taśma kalenicowa – właściwości

Zapewnia ona nie tylko dobre uszczelnienie przed wnikaniem wilgoci. Jednocześnie musi zapewnić również odpowiednią wentylację, dzięki czemu zbierająca się pod pokryciem dachowym woda będzie miała szansę wyparować. Umieszcza się ją pod gąsiorami, co ma szczególne znaczenie w przypadku montowania dachów skośnych. Wykonywana jest z cienkich płatków metalu – miedzi lub aluminium, dzięki czemu przy niewielkiej masie są one bardzo wytrzymałe. Taśmy kalenicowe dzieli się przede wszystkim ze względu na rodzaj dachówki, pod którą się znajdują. Różnią się od siebie także pod kątem przepuszczalności.

Taśma kalenicowa – jak ją kupić?

Z reguły długość jednej rolki wynosi aż do 5 metrów. Dzięki temu, że aluminium daje się łatwo pomalować, może zostać dostosowane do koloru dachówki (od czerwonego aż po nawet brunatnobrązowy). Instrukcja ich montażu najczęściej dołączona jest do zakupionego produktu, jednak jak w przypadku większości metali, nie przylgnie do powierzchni mokrej i nieodtłuszczonej.

Taśmy kalenicowe dostępne są zarówno w sklepach tradycyjnych, takich jak popularne markety budowlane, ale istnieje również możliwość zamówienia jej przez internet. Przystępna forma ich pakowania sprawia, że idealnie mieszczą się do większości przesyłek kurierskich. Warto pamiętać, aby uprzednio dokładnie zweryfikować dany sklep online. Trzeba porównać opinie klientów, patrząc zarówno na tych zadowolonych, jak i zawiedzionych. Na dodatek warto zdecydować się na większe zakupy, gdzie taśmy kalenicowe stanowią zaledwie element całego zamówienia, aby zniwelować koszty dostawy.