MC-Bauchemie — lider wśród firm produkujących chemię budowniczą!


Czym tak właściwie jest zaprawa tamponażowa?     

Zaprawa tamponażowa służy do błyskawicznego tamowania przecieków wody oraz do uszczelniania wody pod ciśnieniem. Przeznaczone są do konstrukcji żelbetonowych, betonowych, kamiennych i ceglanych. Najczęściej stosuje się je przy remontach infrastruktury podziemnej, ale również przy konstrukcjach hydrotechnicznych, inżynieryjnych i przemysłowych. Warto zaznaczyć, że może je nakładać na powierzchnie pionowe, jak i poziome. Są dwa sposoby jej zastosowania: wcieranie w wilgotne podłoże lub świeżą zaprawę tamponażową, ktorą formujemy w stożek, wystarczy wcisnąć w miejsce przecieku i przytrzymać przez około 60 sekund aż do wyschnięcia.     

Co wyróżnia zaprawę tamponażową MC-Fast ST?      

Zaprawa tamponażowa MC-Fast ST jest od razu gotowa do użycia, a także hydraulicznie wiążąca. Po zarobieniu z wodą twardnieje tylko w ciągu 60 sekund! Nie zawiera chlorków i soli rozpuszczalnych w wodzie i jest oczywiście wodoszczelna. Gdzie możesz ją zastosować? Przede wszystkim do uszczelnienia uszkodzonych rurociągów, kanalizacji czy kanałów ściekowych, ale również do tamowania przecieków w murach, ścianach, sufitach i innych podobnych miejscach. Ważną jej funkcja jest również impregnacja wodoodporna konstrukcji tuneli, szybów oraz sztolni.       

Jak ważna jest kosmetyka betonu?     

Przeróżne defekty takie jak puste przestrzenie, gniazda żwirowe, pory lub różnice kolorystyczne można łatwo, szybko i bardzo skutecznie naprawić dzięki kosmetykom z MC-Bauchemie! Dzięki naszym produktom wszystkie wadliwe powierzchnie betonu zamienią się w beton najwyższej klasy. Jako lider na runku produkujący chemię budowlaną, korzystamy wyłącznie z produktów najlepszego gatunku, a nasi specjaliści dbają o jak najwyższą jakość już przy samej produkcji. W naszej ofercie posiadamy m.in. zaprawy specjalistyczne, w tym zaprawa tamponażowa, szpachle gruboziarniste, szpachle uniwersalne, dodatki do szpachli betonowych lub warstwy sczepne.