Minimalizm w czystej formie


Cenisz sobie ład i prostotę? Marzy Ci się lampa idealnie dopasowana do minimalistycznego wnętrza? Sprawdź najnowsze trendy i ponadczasowe rozwiązania.

Geometryczny ład

Lampy loftowe to tak naprawdę wiele możliwości. Od pojedynczych egzemplarzy w stylu reflektorów filmowych po oświetlenie punktowe. W najnowszych trendach królują geometryczny kształty w kolorach czerni, miedzi oraz złota. Modne są także odcienie pastelowe do pokoi dziecięcych. Taka lampa to nic innego jak linie proste zamknięte w ciekawych organicznych formach: gruszy, okręgu lub stożka. Doskonale sprawdzą się w minimalistycznych apartamentach jak i w domach rodzinnych, czy przestrzeniach biznesowych. Taka prosta lampa to jednocześnie bezpieczne i modne rozwiązanie, nie narzuca charakteru całemu wnętrzu jest bardziej dodatkiem, miłym dla oka dopełnieniem całości.

Świetlna kaskada

W naprawdę dużych pomieszczeniach jak wysoki hol warto powiesić u sufitu monochromatyczne kaskady świetlne, które niczym geometryczne lodowe sople dopełnią wnętrze. Takie proste rozwiązanie podkreśli skalę pomieszczenia i nada mu wyjątkowy, trochę teatralny charakter. Nawiązując do artystycznych przestrzeni, centra kultury, muzea czy sale bankietowe to także idealne tło dla świetlnych kaskad. Oświetlenie tego typu gra główną rolę i ma kluczowy wpływ na podniosły i zarazem luksusowy charakter wnętrza. Świetla kaskada może mieć wpływ na dobór wyposażenia pomieszczenia, nie powinna mieć konkurencji w postaci przesadnie zdobionych mebli, luster czy obrazów. Sama w sobie jest już na tyle okazałą ozdobą, że nie ma sensu odbierać jej blask zbyt fikuśnymi meblami.

Prostota w czystej postaci

Lampy loftowe charakteryzuje też otwarta bryła w postaci niczym nieosłoniętej żarówki z ciepłym, przytulnym światłem. Motyw ten obserwujemy zarówno w żyrandolach jak w kinkietach a nawet lampach biurowych. Efekt? Ciepłe, pomarańczowe światło, idealny dodatek do każdego wnętrza. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie lampy oprócz wspomnianej już żarówki mają najczęściej dodatkowe wykończenia w postaci miedzianych kręgów, które doskonale nawiązują do innych modnych dodatków w tym kolorze jak zegary, organizery czy zastawa stołowa.