Nowoczesna łazienka – czego nie może w niej zabraknąć?


Łazienka to jedna z najważniejszych pomieszczeń, gdzie dbamy o swoją higienę, a także zapewniamy sobie relaks, biorąc gorący prysznic lub kąpiel w wannie. Aby w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia o takiej funkcji, nie może w niej zabraknąć urządzeń o wysokiej jakości. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w nowoczesnej i komfortowej łazience.

Przegląd innowacyjnych rozwiązań

Łazienki wykonywane w latach 80. i 90. ubiegłego wieku były projektowane bez stylu. Zazwyczaj wybierana była wanna i prysznic, a następnie kładzione płytki, jakie były dostępne na rynku. Obecnie trendy się zmieniły i coraz popularniejsza jest kabina prysznicowa kwadratowa. Obecnie wybór jest dużo większy i właściwie każda potrzeba klientów jest już odzwierciedlona w konstrukcji danych rozwiązań. Bateria wodospadowa, brodziki montowane w posadzce, podgrzewane deski wolnoopadające, miski bez rantów – to tylko przykłady, niektórych rozwiązań. Dzięki szerokim możliwościom tworzenia własnego systemu wodnego, a także sprzętu o najwyższej jakości można stworzyć własne centrum odnowy biologicznej.

W dzisiejszych czasach pełnych stresów możliwość korzystania z biczy wodnych i gorących kąpieli we własnym domu z pewnością pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną. Biorąc pod uwagę obecne oferty producentów armatury, można stwierdzić, że postęp technologiczny na stałe zagościł na rynku sanitarnym.

WC – na to zwrócić uwagę?

Wybierając WC w pierwszej kolejności, trzeba zwrócić uwagę na styl pozostałego sprzętu. Zazwyczaj główne elementy tj. kabina prysznicowa kwadratowa i WC powinny tworzyć integralną, przemyślaną całość. Na uwagę zasługują zwłaszcza miski bezkołnierzowe, które pozwalają na utrzymywanie higieny i bezpieczeństwa. W takim WC nie uświadczymy zakamarków, tym samym nie ma ryzyka rozprzestrzeniania się bakterii i nieczystości po pomieszczeniu. Wybierając WC, warto zwrócić także na estetykę samego produktu. Najczęściej sprawdzają się już WC zabudowane, gdzie wszelkie przyłącza elektryczne i wody są dyskretnie zakryte.