Ocieplanie budynków – poznańska tradycja


Nie masz ni trunku ni jadła co słodsze są nad ocieplony budynek! Zaskoczony? To zdanie, początkowo mogłeś odebrać, jako nieco nad wyraz. Liczymy jednak na to, że pod koniec tego artykułu, już się z nim zgodzisz! Ocieplanie budynków w Poznaniu ma bowiem wielowiekową tradycję i co ciekawe, do dzisiaj mieszkańcy poznańskiego grodu korzystają z tej banalnej metody na oszczędzanie pieniędzy. Gdzie bowiem znajdziesz równie oszczędnych ludzi, jak właśnie w Poznaniu? Ha! Zapraszamy do czytania i przekonania się do ocieplania budynków.

Ocieplanie budynków Poznań

Ocieplanie budynków i Poznań, to małżeństwo doskonałe, które przetrwało niejedną próbę. Znane są nowożytne kroniki poznańskie, w których do rajców miejskich składane były prośby o pomoc cechu cieśli w docieplaniu budynków. Cech bowiem zazdrośnie strzegł swoich metod konstrukcyjnych, ale i patentów właśnie na docieplanie budynków. Tej kwestii nikt nie doceni tak mocno, jak średniowieczny czy nowożytny mieszkaniec Poznania. Już 400 lat temu, Poznaniakom było zwyczajnie zimno, a ówczesne metody budowlane – mimo kominków i piecyków w każdym pomieszczeniu – wymagały od domowników chodzenia w grubej wełnianej odzieży, która do tanich nie należała. Dodając do tego koszty opału i ewentualnych chorób, docieplanie budynków słomą, smołą czy miksem jajek, piasku i wody, było sensownym rozwiązaniem. Ocieplanie budynków Poznań i jego mieszkańcy, zwyczajnie musieli polubić!

Nowoczesne metody ocieplania budynków

Dzisiaj, ocieplanie budynków Poznań ma we krwi. Poznaniacy z dumą korzystają z wełny celulozowej lub mineralnej lub z najwyższej jakości włókien drzewnych. Ocieplanie budynków materiałami najwyższej klasy pozwoli nie tylko zaoszczędzić ciepło w budynku i pieniądze w portfelu, ale również utrzymać przyjemną i stabilną temperaturę i wilgotność w jego wnętrzach. Poznaniacy bowiem cenią sobie oszczędność, ale nie ma możliwości, by jednocześnie poskąpili sobie komfortu, jakie ocieplanie budynków zapewnia w trakcie codziennego użytkowania pomieszczeń.

Na koniec bardzo ważna kwestia. Ocieplenie budynku może nie tylko przynieść oszczędności, ale nawet zyski! Jeżeli jesteś z Poznania, na pewno właśnie szybciej zabiło Ci serce. Pomyśl zatem o tym, że w przypadku sprzedawania budynku, jego ocieplenie sprawi, że będzie więcej wart! Oznacza to, że do momentu sprzedaży, oszczędzasz na rachunkach, a potem wyższa kwota sprzedaży, może potencjalnie skompensować Ci całą kwotę, jaką wydałeś na ocieplenie swojego budynku. Brzmi przyjemnie prawda?