Olej do drewna – zbiór najważniejszych informacji


Istnieje wiele metod zabezpieczenia drewna. Jednym z popularniejszych jest olejowanie stosowane wobec mebli wykonanych z drewna. Wielu specjalistów przekonuje, że na przykład zastosowane oleje do blatów kuchennych to świetna alternatywa wobec tradycyjnego lakierowania. Dedykowane oleje są wybierane z uwagi na to, że odpowiednio zabezpieczają drewno przed negatywnym oddziaływaniem wody i obrażeniami mechanicznymi poprzez zwiększenie ich odporności. Więcej na temat olejów do elementów drewnianych znajduje się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Olej do blatów kuchennych i innych elementów drewnianych – dlaczego warto go użyć?

Dedykowany olej do elementów drewnianych cechuje się naturalnym składnikiem, bazującym na roślinach. Najczęściej w składzie występuje olej z orzeszków tungowca lub słonecznikowy. Oczywiście w dobrym oleju nie może zabraknąć substancji pielęgnujących drewniane podłoże. Oleje do blatów kuchennych godne uwagi zawierają wosk i substancje absorbujące promieniowanie UV. Preparat oleisty bardzo dobrze się wchłania, wchodząc głęboko w strukturę desek.

Dzięki aktywnemu działaniu olej do blatów kuchennych odżywia i wzmacnia strukturę. Stosowany produkt pozwala wydobyć naturalny charakter drewna, równocześnie nie ingerując w jego fakturę. W praktyce zastosowanie produktu tego typu nie zmienia z wyglądu elementu drewnianego wbudowanego w pomieszczenie. To ogromna zaleta, zestawiając działanie lakieru, które jest zawsze widoczne gołym okiem. 

Oleje do blatów kuchennych – zastosowanie

Produkty oleiste do drewna są niezwykle popularne, dzięki ich uniwersalności. Na przykład 3v3 olej do blatów można stosować zarówno do kuchni i jadalni (pomieszczeń wewnętrznych), jak i w ogrodzie. Oleje do elementów drewnianych świetnie zabezpieczają również altany, pergole, drewniane płoty, boazerie czy drewniane balustrady. Jak widać, produkty oleiste do drewna nie tylko wyróżniają się pozytywnym oddziaływaniem, lecz także uniwersalnością w kontekście obszarów wykorzystania.