Plafony do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?


Odpowiednio dobrane oświetlenie w pokoju dziecięcym to jedna z podstawowych kwestii, o których powinien pamiętać każdy rodzic. Dobra widoczność jest bowiem niezbędna nie tylko do zabawy, ale również zachowania zdrowego wzroku przez malucha – nadmierne wytężanie go może bowiem sprawić, że bardzo szybko pojawi się konieczność noszenia okularów. Plafony do pokoju dziecięcego są również ogromną pomocą podczas odrabiania lekcji. Nasze pociechy, jak wielu z nas zapewne doskonale wie, nie zawsze lubią jednak standardowe designy lamp. Z tego też powodu, producenci tychże opracowali szeroką gamę modeli o wyjątkowych kształtach, dzięki którym dziecko z pewnością pokocha wystrój swojego pokoju. Oto najistotniejsze czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając się do sklepu.

Efektywność oświetlenia

Wybierając plafony do pokoju dziecięcego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ogólną jakość wykonania lamp. Dobre plafony powinny być bowiem na tyle wytrzymałe, aby móc służyć dziecku przez wiele lat, jednocześnie nie stwarzając ryzyka oderwania się od sufitu. Emitowane przez nie światło powinno być zbliżone do naturalnego, aby nie podrażniać oczu malucha. Nie wolno nam również zapominać o wykorzystaniu oświetlenia dodatkowego. Chociaż plafony mogą bowiem pełnić rolę głównego źródła oświetlenia, podczas zasypiania bądź odrabiania lekcji powinniśmy sięgnąć po lampki nocne lub biurkowe. Pamiętajmy przy tym, aby stworzyć dziecku odpowiedni wystrój wnętrza, dobierając lampy o zbliżonej estetyce.

Nasze propozycje

Poszukując lamp dla dziecka, postawmy na usługi specjalistycznych sklepów, cieszących się sporym uznaniem ze strony klientów. Przykładem jest tu chociażby LampyStudio, oferujący szeroki wybór plafonów do pokoju dziecięcego, odznaczających się znakomitą efektywnością oraz wszechstronnością dostępnych designów. Należą do nich chociażby lampy Polux, o przyjaznych, bajkowych oprawach graficznych, czy też fantazyjny Rabalux w kształcie literek. Chłopcom lubiącym grę w piłkę spodoba się z kolei model Frankie. Każdy plafon dostępny w sklepie posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.