Płytki tarasowe – jak wybrać odpowiednie płytki tarasowe?


Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju konstrukcji, wybór odpowiednich płytek tarasowych ma kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu takich jak np. kolor, faktura czy wzór płyt tarasowych. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze płytek tarasowych jest jednak jakość wybranej przez Ciebie płytki. Warto poszukać płytki, która ma wysoką odporność na zmienne temperatury i wilgoć. Najpopularniejszym rodzajem płytek stosowanych na tarasie są gresy tarasowe. Można je znaleźć w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. 

Gresy tarasowe – właściwości materiału

Gres jest materiałem niezwykle trwałym, wytrzymałym i przede wszystkim odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo płyty gresowe dostępne na rynku zazwyczaj są produktem mrozoodpornym. Z tego też względu gresy tarasowe są produktem niezwykle popularnym w przypadku tworzenia od podstaw lub zmian dotychczasowego wyglądu tarasu, który jest częścią naszego domu, w którym każdego dnia spędzamy czas z rodziną i najbliższymi. Płytki gresowe mogą być szkliwione lub nieszkliwione, jednak warto przed zakupem uświadomić sobie, że gres szkliwiony jest mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne jak np. zarysowania na skutek przesuwania mebli tarasowych. Płytki gresowe dostępne są w wielu ciekawych motywach kolorystycznych, dzięki czemu każdy klient może znaleźć produkt wysokiej jakości dostosowany do jego osobistych potrzeb. Płytki gresowe są również produktem łatwym w utrzymaniu, bez konieczności stosowania specjalnych substancji konserwujących. 

Płytki tarasowe – kolekcja Stargres

Stargres płytki tarasowe to płytki, które dostępne są w kolorach łudząco przypominających materiały takie jak np. piasek, kamień czy drewno. Gresy tarasowe są jednak o wiele lepszym materiałem niż kamień czy drewno, zwłaszcza w przypadku zewnętrznych powierzchni tarasowych, dlatego ich zakup jest o wiele bardziej opłacalny. 

Wysoka jakość stargres płytki tarasowe w połączeniu z niepowtarzalnym wyglądem sprawia, że są one bardzo często wybierane przez klientów.