Po co impregnować posadzkę?


Posadzki są tym, o co trzeba dbać, by zapewnić sobie komfort eksploatacji. Każda posadzka ma inne potrzeby i wymagania. Szukając sposobu na impregnację posadzek warto postawić na usługi profesjonalistów. Dzięki nim można zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę podczas impregnacji posadzek betonowych. Impregnacja pozwala także na renowację już uszkodzonej posadzki oraz poprawę jej wyglądu. Impregnacja posadzek pozwala również wydłużyć ich żywotność i sprawić, że będą one odporniejsze na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne.

Impregnacja posadzek daje wiele korzyści, do których należą:

  • zapobieganie wnikaniu wilgoci w głąb betonu,
  • zapobieganie kruszeniu betonu,
  • możliwość uniknięcia zagrzybienia posadzki,
  • zmniejsza podatność na przebarwienia,
  • pozwala zwiększyć odporność na ścieranie,
  • możliwość zapobiegnięcia pojawieniu się mchów i porostów na jej powierzchni.

Metody impregnacji posadzki

Impregnacja posadzki może być wykonywana na kilka sposobów. Wiele zależy od rodzaju betonu oraz jego klasy, która określa wytrzymałość podłogi. Każda z metod wymaga odpowiednich wiedzy, doświadczenia i sprzętu. To trio sprawia, że impregnacja posadzek betonowych jest usługą wysokiej jakości.

Najczęściej, szukając sposobu na zaimpregnowanie posadzki wybiera się impregnaty bezbarwne lub kolorowe, co powoduje, że można zmienić kolor posadzki. Dodatkowo dzięki impregnacji można zadbać o podłogę i sprawić, że będzie wyglądać lepiej.

Jak impregnować posadzkę?

Impregnacja posadzek betonowych jest wymagającym zadaniem, dlatego warto zostawić to specjalistom. Każda z metod wymaga sprzętu i odpowiedniej chemii. Dodatkowo należy skoncentrować się na zadbaniu o podłogę tak, by można było ją intensywnie eksploatować przez wiele lat. W Poznaniu tego typu usługami zajmuje się firma Polerfloor. To grupa profesjonalistów, którzy używają nowoczesnego sprzętu i chemii.

Każda z realizacji stała się swoistą wizytówką Polerfloor, ponieważ dzięki impregnacji posadzki podniosły się jej walory wizualne oraz wytrzymałość, dzięki którym jej zużycie staje się wolniejsze, a sama posadzka jest bardziej żywotna i odporniejsza m.in. na pylenie.