Rodzaje folii budowlanej – czym się kierować przy wyborze?


Folia budowlana jest materiałem niezbędnym podczas wykonywania różnych prac budowlanych. W sprzedaży są dostępne różne rodzaje folii, dlatego też nie zawsze wiadomo, jaki typ folii będzie odpowiedni w danym przypadku. Każda folia spełnia inną rolę i kładziona jest na innym etapie budowy.

Folia budowlana sprawdza się podczas pokrywania posadzek, fundamentów, dachów, czy stropów. Ponadto jest wykorzystywana do izolowania, jako zabezpieczenie przed wodą i parą wodną. Chcąc wybrać najlepszą folię dostępną w sprzedaży, warto zwracać uwagę na jej grubość, parametry, a także na to, czy posiada specjalne atesty, które będą świadczyć o tym, że folia budowlana spełni swoją funkcję w danym zastosowaniu.

Folia budowlana gruba i jej zastosowanie

Folia budowlana gruba o grubości 0,5mm doskonale sprawdzi się do izolowania fundamentów i ścian. Jest ona odporna na zarysowania i idealnie nadaje się do zabezpieczania dużych powierzchni, takich właśnie jak fundamenty i ściany. Wybierając taką folię można mieć pewność, że ochronią one przed wilgocią z gruntu. Są one odporne na przesiąkanie, a także na zarysowania, dlatego też doskonale znoszą duże obciążenia statyczne. Warto podkreślić również, że folia budowlana gruba nie przepuszcza światła, a więc doskonale sprawdza się jako folia izolacyjna. Przed wyborem takiej folii, warto zwrócić uwagę na to, czy są dostępne atesty, które potwierdzą wysoką jakość tego produktu. Dodatkowym atutem jest to, że taki produkt doskonale sprawdza się jako folia ochronna i zabezpieczająca. Z tego też powodu można ją z powodzeniem stosować przy wszelkich pracach remontowych. Można również wybrać tę folię wtedy, gdy chce się ochronić daną powierzchnię przed wilgocią i deszczem. Sprawdzi się w warstwach wylewek, czy pokryciach dachowych.

Folia budowlana czarna i dostępne rodzaje

W sprzedaży jest właściwie dostępna wyłącznie folia budowlana czarna, jednak nie każda sprawdzi się w każdych warunkach. Warto więc w pierwszej kolejności uwzględnić grubość takiej folii, a następnie sprawdzić jakie jest jej zastosowanie, o czym można przekonać się w dobrym sklepie, który oferuje szeroki wachlarz takich produktów. Folia budowlana czarna może mieć grubość 0,2mm, 0,3mm lub 0,5mm. Folia o grubości 0,2mm to na przykład folia typu formatka, która znajduje zastosowanie jako folia izolacyjna i ochronna. Doskonale sprawdza się, jako ochrona konstrukcji, rusztowań, czy elementów, które są narażone na uszkodzenia podczas wykonywania prac budowlanych. Można nią okrywać materiały budowlane, czy wykopy. Ze względu na to, że nie trzeba jej ciąć ani odmierzać, bardzo szybko i w prosty sposób udaje się nią osłonić daną powierzchnię. Z kolei folia budowlana czarna 0,3mm sprawdza się jako warstwa hydroizolacyjna podłogi, a także jako zabezpieczenie izolacji termicznej i akustycznej. Podobnie jak wszystkie czarne folie i ta jest odporna na rozrywanie.

Folia budowlana – cena

Cena to ważny aspekt każdych zakupów, jednak nie powinna ona odgrywać zasadniczej roli, ponieważ najważniejsze jest to, by dobrać folię do konkretnego zastosowania. Wpisując w wyszukiwarce taką frazę, jak folia budowlana – cena można znaleźć przeróżne oferty. Najlepszym rozwiązaniem pod tym względem jest przejrzenie oferty sklepu, który oferuje najszerszy wybór folii, które charakteryzują się najlepszą możliwą jakością. Najdroższa jest zazwyczaj folia budowlana gruba, a najtańsza folia budowlana formatka. Jednak o wyborze konkretnego produktu może zadecydować między innymi jej grubość, wymiary, jej wytrzymałość na rozdzieranie, odporność na ogień, czy starzenie się. Duże znaczenie może mieć też to, czy folia jest w odpowiednim kolorze, a także czy nie przepuszcza promieni słonecznych. Klient może być zainteresowany nie tylko samymi parametrami technicznymi folii, ale również będzie brać pod uwagę obsługę w danym sklepie. Ważne więc może być również to, czy dany produkt jest dostępny „od ręki” i, w razie składania zamówienia przez internet, czy można liczyć na szybką wysyłkę i czy wiąże się ona z dodatkowymi kosztami.

Planujesz remont? Dowiedz się więcej na http://glazurnikwarszawa.net/oferta.html.