Rolety okienne – funkcjonalność z ponadczasowym designem


Tradycyjne zasłony i babcine firanki już przestają królować w oknach polskich domów. Wolimy łączyć nowoczesną estetykę z elastycznym zastosowaniem, dlatego coraz częściej wybieramy rolety okienne, które spełniają te dwa podstawowe warunki. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i stosują najnowsze technologie, które dbają o nasz komfort.

Czym charakteryzują się rolety okienne?

Ich główną zaletą jest niezwykła funkcjonalność i dostosowanie do różnorodnych wnętrz. Świetnie wpasują się we wszystkie płaszczyzny od poziomu do pionu oraz do najbardziej nietypowego kształtu okna. Ponadto, plisy będą idealną dekoracją zarówno sypialni, kuchni, jak i innych pomieszczeń w twoim domu. Producenci prześcigają się w poszerzaniu swojej oferty o kolejne nietypowe kolory, wzory i materiały. Są niezwykle proste w montażu, więc możesz zrobić to sam i nie potrzebujesz pomocy fachowców.

Czy warto zainwestować w rolety okienne z plisami?

Wraz z nadejściem zmian klimatycznych musimy zmierzyć się z tropikalnymi upałami, które są ogromnym obciążeniem. Szczególnie odczuwalne jest to w pomieszczeniach bez klimatyzacji oraz odpowiednio zasłoniętych okien. W tym wypadku żaluzje są świetnym rozwiązaniem, które uchroni nas przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Dodatkowo plisy mają tą zaletę, że przy ich pomocy możemy zasłonić wybrany fragment okna przesuwając je w dół lub górę. Na rynku znajdziemy mechanizmy, które uruchomiane są ręcznie lub elektrycznie. Więcej informacji: http://okna.wroc.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/