Skuteczne zabezpieczenie ściany przed graffiti – sprawdzone sposoby


Nikomu, rzecz jasna, nie życzymy podobnych doświadczeń – to znaczy sytuacji, w której przyjdzie nam stanąć wobec problemu zniszczeń dokonanych przez tak zwanych grafficiarzy – niemniej życie za nic ma podobne życzenia, warto więc wiedzieć, co na wypadek tego rodzaju sytuacji uczynić.

Farby antygraffiti

W chwili obecnej farby antygraffiti to w zasadzie najskuteczniejszy i jeden z niewielu w ogóle dostępnych sposobów na zabezpieczenie przed graffiti. Poprzez te farby rozumiemy też (dość szerokie ujęcie) tak zwane powłoki antygraffiti.

Skuteczne zabezpieczenie przed graffiti

Zastosowanie wyżej wymienionych preparatów polega, z grubsza rzecz ujmując, na kilkukrotnym – zależy to, to jest ilość naniesionych warstw, od rodzaju substancji, od tego, jakiego typu powłoka antygraffiti zostanie zastosowana – pokryciu fragmentu elewacji wybraną powłoką, najczęściej z wykorzystaniem metody natryskowej. Tego rodzaju zabieg pozwala na wielokrotne usuwanie ewentualnych zabrudzeń i, co ważne – bez konieczności ponownego pokrywania czyszczonego miejsca kolejną warstwą substancji ochronnej.