Gdzie sprawdzi się klimatyzacja ewaporacyjna?


Klimatyzatory ewaporacyjne stanowią doskonałą alternatywę dla powszechnie używanych sprzętów freonowych. Są ekologiczne i umożliwiają szybkie schłodzenie pomieszczeń o dużej powierzchni. Zużywa się przy tym o osiemdziesiąt procent mniej energii elektrycznej. W dodatku wtłaczane do wnętrza powietrze jest nie tylko schłodzone, ale również świeże.

Nowoczesne klimatyzatory ewaporacyjne wykorzystywane są w wielu różnych miejscach. Często używa się ich na przykład tam, gdzie zastosowanie innego typu urządzeń byłoby za mało wydajne. Klimatyzacja ewaporacyjna sprawdza się do chłodzenia sal sportowych, hal magazynowych i przemysłowych oraz centrów handlowych. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie również w budynkach inwentarskich, do wentylacji kurnika czy obory. Dzięki nim zwierzęta rzadziej cierpią na choroby układu oddechowego. Poza tym klimatyzacja ewaporacyjna okazuje się skuteczna również tam, gdzie ważna jest kondycja roślin, czyli w różnego rodzaju centrach ogrodniczych czy w szklarniach. Nie da się pominąć również pomieszczeń, w których wykorzystuje się dużą ilość urządzeń, produkujących ciepło, jak na przykład serwerownie czy pralnie przemysłowe. Tam również przydaje się wydajna klimatyzacja, a ta ewaporacyjna doskonale się sprawdza.

Działanie klimatyzatora ewaporacyjnego

W jaki sposób działa klimatyzacja ewaporacyjna? W procesie chłodzenia panele celulozowe znajdujące się wewnątrz klimatyzatora są nawilżane wodą, która po nich po prostu spływa. Nagrzane powietrze zasysane jest do środka klimatyzatora, gdzie ma bezpośredni kontakt z wodą, a następnie w procesie odparowywania oddawane jest jego ciepło. W środku urządzenia dokonuje się proces, dzięki któremu może ono następnie nadmuchiwać do pomieszczeń świeże i schłodzone powietrze. Jest ono także dobrze nawilżone, dzięki czemu znacznie łatwiej się nim oddycha. Oczywiście, każdy klimatyzator posiada nieco inne funkcje, w zależności od modelu i producenta. Dzięki temu można dopasować urządzenie, spełniające potrzeby chłodzenia konkretnych pomieszczeń. Zapraszamy na stronę http://www.hitexa.pl/produkty/hitexa/klimatyzatory-ewaporacyjne-bezpośrednie/o-klimatyzacji-ewaporacyjnej.