Systemy drzwi przesuwnych, czyli sprytne szafki w każdym mieszkaniu


Systemy drzwi przesuwnych to wyróżnik współczesnych pomieszczeń. Nowoczesne mieszkania stawiają w dużym stopniu na styl. Z tego powodu w większości z nich stosowane będą eleganckie i sprytne rozwiązania na zagospodarowanie przestrzeni, by zdawało się, że jest ona zawsze czysta i większa. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest zastosowanie prowadnic kulkowych, które pomagają zachować rzeczy ukryte wewnątrz szafek i w ten sposób przestrzeń nie jest zagracona.

Wysuwane, rozsuwane, czyli sprawdzone systemy drzwi przesuwnych

Prowadnice do szuflad znajdziemy w każdym domu, niezależnie od daty budowy. W końcu szuflady zazwyczaj się wysuwają i wsuwają w oparciu o prowadnice rolkowe lub podobne w zależności od rodzaju szuflad.

Prowadnice do szuflad kulkowe pomogą nie tylko przy montowaniu szuflad, ale mogą także nadać się do założenia koszy cargo, które równie często używane są w nowoczesnych mieszkaniach, by zredukować zajmowaną przez rzeczy przestrzeń.

O systemach drzwi przesuwnych – nie tylko sprytne szuflady

Innym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniu tak, by zawsze była harmonijna i poukładana odpowiednio są kosze wysuwne. Można z łatwością zamontować je na przewodnicy movento lub innej wybranej, dzięki którym będą ukryte w szafkach. Takie kosze wysuwne mogą posłużyć do przechowywania rzeczy lub jako kosze segregatory do śmieci. Segregatory do śmieci to łatwe rozwiązanie w mieszkaniach, w których stawiamy na ekologiczne podejście lub mamy przymus segregacji.

Co warto wiedzieć o systemach drzwi przesuwnych?

Nowoczesnym elementem w mieszkaniach są systemy drzwi przesuwnych. Takie drzwi jako wejściowe do pomieszczeń będą bardzo wygodne i fajnie się prezentowały. Drzwi na prowadnicach tandem będą nie tylko ciekawym pomysłem do mieszkania jako przejścia między pokojami, ale także mogą stanowić przegrody między wydzielonymi przestrzeniami w obrębie jednego pokoju.
Sprawdzone rozwiązania dla współczesnych mieszkań w zderzeniu z systemem drzwi przesuwnych
Ciekawe rozwiązanie dla przestrzeni mieszkalnej może mieć wiele oblicz. Duże mieszkanie to oczywiście więcej możliwości, ale małe to dobra opcja na studio. Z systemem drzwi przesuwnych można wyczarować komfortowe i kreatywne mieszkanie w małym metrażu.