Szlifowanie betonu, czyli cyklinowanie w magazynie


Powierzchnia posadzki jest bardzo spękana a przez to intensywnie się kurzy? Nie, wcale nie trzeba inwestować w nowe posadzki. Lepsze i tańsze będzie szlifowanie betonu.

Szlifowany beton wygląda na tyle atrakcyjnie, że już lata temu przestał być stosowany jedynie w magazynach. Przykłady jego zastosowania coraz częściej oglądamy w magazynach wnętrzarskich, gdzie przedstawiany jest on jako rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz.

Kiedy możemy zastosować szlifowanie betonu?

Podstawowe symptomy zużycia betonowej posadzki łatwo dostrzec gołym okiem. Konieczność szlifowania betonu występuje, gdy posadzka nadmiernie pyli lub jest popękana. Warto zwrócić uwagę czy na posadzce nie występują uszkodzenia chemiczne. Posadzka nadaje się do szlifowania także, gdy chcemy usunąć z niej starą powłokę lakierniczą lub np. resztki kleju.
Szlifowanie betonu zalecić można również, gdy posadzka jest po prostu nierówna lub wygląda mało estetycznie.

Szlifowanie betonu ekskluzywne jak marmur

Co ważne technologia szlifowania jest bardzo atrakcyjna, jeśli chodzi o koszty. Jest po prostu tania i niezwykle prosta. Większość firm dysponuje sprzętem, który w bardzo krótkim czasie jest w stanie wyeliminować w procesie szlifowania betonu wszelkie nierówności występujące na podłodze. Efekty zawsze są zaskakujące. Brzydki beton po krótkim szlifowaniu zaczyna wyglądać jak ekskluzywny marmur czy choćby lastryko. Stąd tak duża popularność szlifowania betonu także we wnętrzach, które wcale nie służą magazynowaniu. Szlifowany beton staje się także łatwą w utrzymaniu powierzchnią. Nie pyli i wystarczy tylko co jakiś czas zmyć go na mokro.

Szpilką nie uszkodzisz

Względem domowych podłóg wykonanych np. z drewna ma jeszcze jedną przewagę. Szlifowanie betonu pozwala na uzyskanie podłogi o wyjątkowej twardości. W domu z taką posadzką bez przeszkód możemy urządzić imprezę z tańcami. Nie zostaną na niej żadne, nawet najmniejsze ślady po damskich szpilkach. Warto przekonać się do szlifowania betonu. Polecamy!