Zabudowa tarasu – jakie okna wybrać?


Okna na tarasie są najczęściej widoczne przy domach jednorodzinnych. Przez swoją funkcjonalność i walory estetyczne jednak są widoczne w nowoczesnych budynkach wielorodzinnych i apartamentach. Takie rozwiązanie pozwala doświetlić wnętrze, a w razie opadów deszczu skutecznie chroni przed niepożądanymi skutkami złej pogody. Na rynku jednak zabudowa tarasu w takiej formie występuje w wielu wariantach, co może utrudnić wybór. Dlatego w naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać okna na taras. 

Jakie zastosowanie ma zabudowa tarasu?

Jeśli chodzi o zastosowanie, to zabudowa tarasu (Poznań) w formie okien tarasowych najczęściej pełni formę salonu. W praktyce tworzy zwartą i zamkniętą przestrzeń, która wyróżnia się oknami o dużych rozmiarach. 

Swoją powierzchnią dorównuje drzwiom wykonanym ze szkła. Te do tarasu również sięgają najczęściej podłogi i sufitu, tworząc przy tym szklaną przegrodę. Rozwiązanie tego typu jest niezwykle modne, dlatego chętnie jest uwzględnianie w projektach, dotyczących nowoczesnych tarasów. 

Zabudowa tarasu a wymiar okna

Wymiar okien do tarasów zawsze jest na tyle duży, aby utworzyć szklaną przegrodę. Należy jednak mieć na uwadze, że zabudowa tarasu, to rozwiązanie dość drogie, a montaż nie zawsze pozwoli otrzymać pożądany efekt. Dlatego przed kupnem konkretnego rozwiązania, warto zaczerpnąć wiedzy u fachowca. 

Architekt wnętrz lub projektant krajobrazu z pewnością doradzi, czy odpowiednia jest do koncepcji zabudowa tarasu. Poznań to miasto, na którego terenie można kupić taką konstrukcję. Najpowszechniejsze okna to te o szerokości skrzydeł około 230-250 cm. 

Zabudowa tarasu – do jakich wnętrz pasują okna tarasowe?

Jak już wspomnieliśmy, okna tarasowe są niezwykle uniwersalne. Co sprawia, że taką cechą wyróżnia się zabudowa tarasu? Poznań, Warszawa czy Gdańsk – w tych miastach można zauważyć przykłady montażu takiego rozwiązania. Wszystko dlatego, że pasują zarówno w domach aranżowanych w stylu nowoczesnym, jak i tych charakteryzujących się klasyczną architekturą. 

Na tarasie, gdzie panuje minimalizm, świetnie sprawdzą się duże i gładkie okna. Z kolei w przypadku domów z tarasem, które nawiązują do tradycyjnego budownictwa przedwojennego, doskonale sprawdzą się okna o wykończeniu łukowym lub modele ze szprosami.