Zastosowanie przenośników ślimakowych do przyczepy


Jak wiadomo, prowadząc własne gospodarstwo, warto zwracać uwagę na to, w jaki sposób postępuje praca. Dobrze jest ułatwiać sobie pracę na roli, wykorzystując bardzo wiele różnorodnych sprzętów i urządzeń ułatwiających, czy to przewożenie czy przemiał, czy też rozdzielanie warzyw, ziaren itp. Podobnymi urządzeniami są przenośniki. Przenośnik ślimakowy do przyczepy sprawdza się bardzo dobrze do transportu, jakie jest jego dokładne zastosowanie?

Przenośnik ślimakowy do przyczepy

Przenośnik ślimakowy do przyczepy to sprzęt, dzięki któremu możemy przetransportować zboża, a także niewielkie warzywa, takie jak na przykład: kukurydza. Praca z wykorzystaniem tego typu urządzeń jest o wiele łatwiejsza, a także przyjemniejsza. Wystarczy jedna osoba do tego, aby w pełni przetransportować produkty. Potocznie podnośniki nazywane są żmijkami do zboża, składają się z silnika elektrycznego, mają dość dużą rurę, która wyposażona jest w niewielki zwój ślimaka, stąd także ta nazwa.

 

Przenośniki hydrauliczne

Przenośnik ślimakowy do przyczepy to tak zwana żmijka hydrauliczna, która montowana jest w przyczepach z napędem hydraulicznym. Przeznaczony zazwyczaj do przeładunku towaru. Są to urządzenia przydatne podczas żniw, ale także siewów. Bardzo szybko można przewozić w nich i ziarna i wysypywać na pola.

Gdzie kupić przenośnik ślimakowy do przyczepy?

Z pewnością zastanawiacie się, gdzie kupić przenośniki ślimakowe do przyczepy, czyli tak zwane żmijki hydrauliczne. Zaglądając na stronę: http://dozamech.pl/,  możecie zobaczyć bardzo duży asortyment. W przystępnych cenach bez trudu dobierzecie zatem odpowiednie przenośniki do własnych potrzeb. Warto zastanowić się nawet nad kupnem kilku urządzeń, dzięki czemu prace siewne oraz żniwne będą postępować o wiele szybciej, a Wy będziecie mogli wykorzystać zaoszczędzony czas na coś innego.

Oprócz przenośników ślimakowych hydraulicznych można także wyodrębnić pionowe koszowe, a także czerpiące. Każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju transportu, warto dostosować zatem sprzęt do własnych wymagań.