Jak wykonać renowację posadzek?


Różne posadzki wymagają różnych środków renowacji. By zapewnić niegananny wygląd przez długie lata, należy co jakiś wykonać renowację posadzki. Jak wykonuje się naprawy posadzek?

Posadzka betonowa

Pierwszym krokiem w wykonywaniu naprawy jest uzupełnienie uszczerbków. Później należy ją wygładzić i wyszlifować, co pozwoli wyrównać jej powierzchnię. Renowacja posadzek ma kilka etapów, do których należą:

  1. oznakowanie szkód – ułatwia to pracę, ponieważ nie trzeba biegać po całym pomieszczeniu i szukać uszkodzeń; oznakowanie pozwala też na usprawnienie pracy,
  2. obrobienie ubytków – należy zająć się każdym ubytkiem osobno, obrabiając go młotkiem, usuwając pył i piasek,
  3. przygotowanie zaprawy naprawczej – należy pamiętać, że przed jej nałożeniem należy każde obrabiane miejsce zwilżyć pędzlem,
  4. wypełnienie szczelin zaprawą,
  5. wyrównanie,
  6. regularne nawilżanie.

Naprawy posadzek można wykonywać samodzielnie, jednak w niektórych sytuacjach warto zlecić to zadanie fachowcom.

Posadzka przemysłowa

W przypadku posadzek przemysłowych najczęściej uszkodzeniom ulega ich wierzchnia warstwa, którą pokrywa się woskiem czy akrylem. Jednak posadzki w zakładach produkcyjnych przez intensywną eksploatację mogą mieć głębsze szczeliny, które trzeba wypełnić odpowiednią ilością zaprawy podczas naprawy posadzek.

W różnych zakładach przemysłowych trzeb pamiętać, by renowację posadzek wykonywać jak najszybciej, ponieważ zaniedbanie naprawy może skutkować zagrożeniem zarówno dla transportu, jak i zdrowia pracowników.

Renowacja innych posadzek

Posadzki powstają nie tylko z betonu, choć to najpopularniejszy materiał. Posadzka może być drewniana, kamienna lub z lastryko. Drewniane posadzki warto cyklinować mechanicznie, a kamienne czy betonowe i lastryko z pomocą specjalnych impregnatów i narzędzi.

Niemal każdą posadzkę można czyścić chemicznie lub mechanicznie. Warto pamiętać o tym, że czyszczenie musi się odbywać po naprawie, by chemia nie przedostała się do głębszych warstw betonu i nie spowodowała większych ubytków. Dzięki naprawom posadzek można zapewnić sobie możliwość ich użytkowania przez bardzo długi czas. To powoduje, że trwałość posadzki wzrasta, a ta pozwala na wydłużenie jej żywotności.

Kto wykonuje naprawy posadzek?

Renowacja posadzek nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto oddać je w ręce fachowców. Jedną z częściej wybieranych firm wykonujących renowację posadzek jest Poler Floor. To zespół fachowców, którzy pracując z różnymi materiałami, zdobyli ogromne doświadczenie. Dzięki niemu świadczą usługi najwyższej jakości, a naprawy posadzek wykonują szybko i w atrakcyjnych cenach.