Jak znaleźć kompetentnych pracowników budowlanych?


Znalezienie odpowiednich i kompetentnych pracowników budowlanych w obecnych czasach jest często nie lada wyzwaniem. To, czy znajdziesz nowych pracowników do swojej firmy jest zależne tylko od Ciebie – w jaki sposób ich szukasz oraz jakie wynagrodzenie oferujesz.

Jak znaleźć odpowiedzialnych pracowników budowlanych?

Rynek budowlany ulega ciągłym zmianom, a tym samym popyt na pracowników budowalnych stale rośnie. Choć przybywa pracowników z Ukrainy, to nadają się na zwykłych halangierów. Niestety w Polsce tak jak w innych krajach brakuje wykwalifikowanych pracowników budowlanych. Jednym z najpopularniejszych sposobów szukania wykwalifikowanych pracowników budowlanych jest zamieszczanie ogłoszeń w internecie na różnych portalach ogłoszeniowych. Wiele firm również zamieszcza ogłoszenia w Powiatowym Urzędzie Pracy, dzięki temu zwiększa swoją szansę na zatrudnienie pracowników.

Jakie są zarobki pracowników budowlanych?

Wynagrodzenie jest jednym z najważniejszych aspektów podczas zatrudniania pracowników budowlanych. Wg jednego z portali ekonomicznych – pracownicy fizyczni zmieniają pracę wyłącznie ze względu na zarobki. Jeśli chcesz zatrudnić wykwalifikowanych pracowników budowlanych, to musisz zaproponować dużo wyższe zarobki niż konkurencja. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od regionu zamieszkania. Najlepiej zarabiają pracownicy w województwie mazowieckim, a najmniej w podkarpackim i lubuskim.

Szukanie pracowników budowlanych – podsumowanie

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników budowlanych jest znacznie wyższe niż dostępne na rynku oferty pracy. Dlatego, gdy szukasz pracowników o tej specjalności, to w ogłoszeniu musisz podać wszystkie najważniejsze informacje. Oczywiście również widełki wynagrodzenia, dzięki temu przyszły pracownik będzie wiedział, ile może zarobić. Pamiętaj, że wysokie wynagrodzenie sprawia, że oferta pracy jest bardziej atrakcyjna dla przyszłego kandydata na pracownika budowlanego.