Aranżacje wnętrz – jakie lampy wybrać?


Lampy wewnętrzne są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim stanowią główne źródło światła, które jest nam niezwykle potrzebne po zachodzie słońca. W tym artykule omówimy najlepsze i najpopularniejsze rodzaje lamp, które można wykorzystać w różnych pomieszczeniach. Przyjrzymy się, jak ważne jest światło i jak wpływa na nasze nastroje, a nawet naszą produktywność.

Oświetlenie wewnętrzne – jaki wpływ ma światło na nasz organizm?

Światło ma ogromny wpływ na nasze ciało, nasz nastrój, zachowanie, sen, a nawet trawienie. Z tego względu ważne jest, aby w naszym domu, w pracy czy w szkole mieć odpowiednią ilość i rodzaj światła. Wpływ światła np. naturalnego, na nasz organizm można również zaobserwować poprzez jego zdolność do regulowania rytmów dobowych. Podobnie w przypadku światła sztucznego, którego głównym źródłem są różnego rodzaju lampy. Natężenie światła wpływa na nasze pobudzenie i koncentrację, dlatego też w biurze czy podczas nauki, warto wybrać lampy z zimnym światłem, które pobudzają nasz organizm.

Oświetlenie wewnętrzne – jak wybrać lampy do własnego domu?

Oprócz natężenia światła, należy również zwrócić uwagę na model lampy, która ma pojawić się w naszym domu. Najczęściej klienci decydują się na zakup lamp wiszących takich jak np. sufitowa lampa wisząca złota. Choć w ostatnim czasie bardzo popularne stały się minimalistyczne lampy sufitowe w kolorze czarnym lub białym, które dopasowują się do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Lampa wisząca powinna być również dopasowana do rozmiarów naszego pomieszczenia, ponieważ niskie przestrzenie nie będą współgrać z pokaźnymi lampami sufitowymi takimi jak lampa wisząca złota. Żyrandole rozbudowane, które stanowią główne źródło światła w wielu pomieszczeniach, najczęściej spotkać można w otwartych i dużych przestrzeniach, w którym lampy stanowią zarówno element dekoracyjny, jak i źródło światła. Dlatego przed zakupem oświetlenia należy zwrócić uwagę na wymiary danego pomieszczenia oraz nasze indywidualne potrzeby.