Jak rozpocząć formalności związane z budową domu?


Budowa domu wymaga wiele cierpliwości oraz bardzo dużych nakładów finansowych. Zanim rozpoczniemy marzenia dotyczące liczby pomieszczeń w domu oraz jego aranżacji, zajmijmy się w pierwszej kolejności otrzymaniem zgody na budowę oraz skompletowaniem niezbędnych dokumentów. Rozbudowa domu Poznań jest dostępna w ofercie firmy Biuro projektowe i wykonawstwo Eurodom. Najpierw składamy wniosek o pozwolenie na budowę. Dokument wydaje wydział architektury w urzędzie miasta. Do wniosku dołączamy projekt budowlany oraz wypis z miejscowego planu zagospodarowania. Przygotujmy pieniądze na przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz na zakup działki.

 

Rozbudowa domu Poznań – czym zajmą się specjaliści?

 

Po zrealizowaniu wszystkich formalności, warto zainteresować się biurem projektowym, które nie tylko przygotuje projekt i zajmie się jego wykonawstwem. W ramach głównego profilu działalności biura powinny znaleźć się zadania, takie jak badania geologiczne, badania środowiskowe, sporządzanie map oraz inwentaryzacji. Eurodom w Poznaniu przyjmuje do realizacji zlecenia, które obejmują także bilans terenu, nadzory budowlane oraz certyfikaty energetyczne. Doświadczona kadra pracowników pomaga w zakupie działki i sporządzeniu kosztorysów bankowych, wykonawczych oraz ofertowych. Biuro zapewnia bezpłatne konsultacje oraz doradztwo na każdym etapie współpracy. Nadrzędnym celem firmy jest projektowanie i tworzenie unikatowych i niedrogich budynków zoptymalizowanych pod względem możliwości terenu oraz  preferencji klienta.

 

Ile kosztuje budowa domu?

 

Na stronie eurodompoznan.pl znajdziecie bardzo duża ilość zrealizowanych projektów domów parterowych, piętrowych, szeregowców oraz willi. Każdy projekt został opatrzony ceną, która mniej więcej przybliża koszty. Na przykład dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych o konstrukcji parterowej, z dachówką oraz oknami PCV, z tynkami, posadzkami, elewacją zewnętrzną, instalacjami i ociepleniem to koszt około 170 000 złotych.