Ocieplanie poddasza pianką PUR


Poddasze to kondygnacja między najwyższym stropem a dachem. Może pełnić funkcję strychu, a może również zostać przerobione na osobne mieszkanie lub jego część. Niezależnie od wszystkiego jest to przestrzeń, która musi zostać ocieplona – bezwzględnie. Może zostać na przykład ocieplone pianką.

Od czego zacząć? Dobranie odpowiedniej metody

Ocieplenia poddaszy wykonuje się najczęściej pianką otwartokomórkową.

Ma ona strukturę przypominającą gąbkę. Nie przepuszcza wody i ma świetne właściwości termoizolacyjne. Pozwala jednak na przepuszczanie pary, dzięki czemu pod nią nie namnażają się tam grzyby. Ocieplenie pianką jest niezwykle łatwe. W przypadku pianki otwartokomórkowej nakłada się warstwę o grubości 15 do18 cm. Gwarantuje ona również paroprzepuszczalność warstwy izolacyjnej i lepsze tłumienie dźwięku, co jest szczególnie ważne na poddaszach użytkowych w domach
z blachodachówką. Można też wykonać ocieplanie poddasza pianką zamkniętokomórkową, jednak wtedy jej warstwa będzie cieńsza. Kiedy decydować się na to drugie rozwiązanie? Wtedy, kiedy na naszym poddaszu mamy mało miejsca. Dobrze wiedzą o tym mieszkańcy Zabrza.
Ocieplanie pianką w Zabrzu to fraza numer 1 wśród prac około remontowych.

Dlaczego warto ocieplać nie tylko poddasze, ale i cały dom?

W domach jednorodzinnych straty ciepła spowodowane nieprawidłową izolacją dachu mogą sięgać nawet 30%. Ze względu na to, że cieplejsze powietrze zawsze przemieszcza się ku górze izolacja musi być niezwykle trwała i odpowiednio położona, by zapobiec wszelkim utratom ciepła.

Dobra izolacja to spory koszt. Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja jednorazowa, która ma przetrwać lata. Wybór odpowiedniej metody i dobre wykonanie to kluczowe elementy stanowiące o braku utraty ciepła w budynku zimą i przyjemny chłód latem. Całościowe ociepleniu domu przekłada się bezpośrednio na wysokość rachunków. Koszty związane z opłacaniem budynku są dzięki temu naprawdę niskie. Dlatego tak ważne jest, by zabezpieczyć cały dom.