Ocieplanie poddasza pianką PUR


Poddasze to kondygnacja między najwyższym stropem a dachem. Może pełnić funkcję strychu, a może również zostać przerobione na osobne mieszkanie lub jego część. Niezależnie od wszystkiego jest to przestrzeń, która musi zostać ocieplona – bezwzględnie. Może zostać na przykład ocieplone pianką.

Od czego zacząć? Dobranie odpowiedniej metody

Ocieplenia poddaszy wykonuje się najczęściej pianką otwartokomórkową.

Ma ona strukturę przypominającą gąbkę. Nie przepuszcza wody i ma świetne właściwości termoizolacyjne. Pozwala jednak na przepuszczanie pary, dzięki czemu pod nią nie namnażają się tam grzyby. Ocieplenie pianką jest niezwykle łatwe. W przypadku pianki otwartokomórkowej nakłada się warstwę o grubości 15 do18 cm. Gwarantuje ona również paroprzepuszczalność warstwy izolacyjnej i lepsze tłumienie dźwięku, co jest szczególnie ważne na poddaszach użytkowych w domach
z blachodachówką. Można też wykonać ocieplanie poddasza pianką zamkniętokomórkową, jednak wtedy jej warstwa będzie cieńsza. Kiedy decydować się na to drugie rozwiązanie? Wtedy, kiedy na naszym poddaszu mamy mało miejsca. Dobrze wiedzą o tym mieszkańcy Zabrza.
Ocieplanie pianką w Zabrzu to fraza numer 1 wśród prac około remontowych.

Dlaczego warto ocieplać nie tylko poddasze, ale i cały dom?

W domach jednorodzinnych straty ciepła spowodowane nieprawidłową izolacją dachu mogą sięgać nawet 30%. Ze względu na to, że cieplejsze powietrze zawsze przemieszcza się ku górze izolacja musi być niezwykle trwała i odpowiednio położona, by zapobiec wszelkim utratom ciepła.

Dobra izolacja to spory koszt. Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja jednorazowa, która ma przetrwać lata. Wybór odpowiedniej metody i dobre wykonanie to kluczowe elementy stanowiące o braku utraty ciepła w budynku zimą i przyjemny chłód latem. Całościowe ociepleniu domu przekłada się bezpośrednio na wysokość rachunków. Koszty związane z opłacaniem budynku są dzięki temu naprawdę niskie. Dlatego tak ważne jest, by zabezpieczyć cały dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *