Wiercenie w betonie – zadanie dla profesjonalistów


Beton to nasza zmora i zbawienie. Z jednej strony jest to materiał niezwykle wytrzymały, trwały, ognioodporny, wodoszczelny i wręcz uniwersalny. Z drugiej jednak strony te same właściwości mogą być czasem przekleństwem – samodzielne cięcie i wiercenie w betonie jest nie tyle zadaniem karkołomnym, o ile po prostu niemożliwym. Do tego trzeba już specjalistów.

Wszechobecny beton

Ten materiał znany od starożytności jest głównym budulcem wielkich i mniejszych konstrukcji. Co więcej, w ostatnich czasach furorę robi tak zwany beton architektoniczny. Jest to materiał wykorzystywany jako element funkcjonalny i dekoracyjny we wnętrzach domów i mieszkań. Można nim ozdobić i jednocześnie zabezpieczyć ścianę w kuchni, wykorzystać do dekoracji ściany w salonie, a nawet stworzyć z niego designerskie meble, czy blat w kuchni.

Cięcie i wiercenie w betonie to czasem konieczność

I szczególnie gdy mamy do czynienia z betonem architektonicznym najczęściej zachodzi potrzeba sięgnięcia po wiercenie w betonie. Chociaż oczywiście są jedyne sytuacje. Czasem wiercenie w betonie wymagane jest też w dużych płytach konstrukcyjnych.

Wiercenie w betonie dla specjalistów

Próba wiercenia w betonie samodzielnie przy pomocy ogólnodostępnych urządzeń to jednak porywanie się z motyką na słońce. Przede wszystkim urządzenie musi być niezwykle wytrzymałe. Ale to nie jedyna trudność – cięcie i wiercenie w betonie wymaga precyzji, umiejętności i doświadczenia. Łatwo bowiem naruszyć jego konstrukcję. Jest to także praca brudna, podczas której ilość wydzielającego się pyłu może przyprawić o zawrót głowy. Tymczasem specjalistyczne firmy posiadają sprzęt umożliwiający jego redukcję.
Ponadto cięcie i wiercenie w betonie wymaga ubrania ochronnego, a przynajmniej gogli i kasku.
Jednym słowem – wiercenie w betonie to nie wbijanie gwoździ. Lepiej pozostawić je fachowcom takim jak: http://www.wiert-tech.pl/oferta/wiercenie-w-betonie/.