Czym się różni zwykły beton od towarowego?


Beton towarowy (Warszawa) to jeden z kilku rodzajów betonu, jednak obok niego wyróżnia się beton zwykły i tylko. Czym się różnią? W jaki sposób wybrać odpowiedni? Jak zdecydować, na który beton postawić podczas budowy? Spieszymy z odpowiedziami!

Beton zwykły

Pierwszy rodzaj betonu, który jest jednocześnie często wybieranym jest beton zwykły. Powstaje z kruszyw naturalnych takich jak m.in. żwir albo łamanych np. granitu. Jest używany podczas wykonywania elementów konstrukcyjnych z betonu i żelbetonu. Jest ciężki i mocny, a w stanie suchym jego gęstość najczęściej wynosi 2000–2600 kg/m3. Dlatego, że bardzo często rozwarstwia się lub pęka, nie wylewa się go zimą.

Podczas produkcji betonu zwykłego jako spoiwa używa się cementu portlandzkiego albo hutniczego. Beton zwykły ma kilka klas, które definiują Polskie Normy, czyli zbiór norm normalizacyjnych dla przemysłu. Kruszywo używane do produkcji betonu zwykłego ma najczęściej ponad 8 mm, a do często używanych należą: piaski, żwiry i grysy oraz różnego typu mieszanki, które albo przyspieszają wiązanie, albo uplastyczniają czy po prostu napowietrzają.

Beton towarowy (Warszawa)

Beton towarowy (Warszawa) powstaje z kruszyw drobnych i grubych, spoiwa, którym najczęściej jest cement oraz domieszek uszlachetniających i wody. Dzięki nim staje się materiałem budowlanym, który jest trwały, plastyczny i dość tani. Dodatkowo beton towarowy (Warszawa) jest idealny do budowania elementów nośnych m.in. fundamentów. Na plac budowy najczęściej dostarcza się go betonowozem albo specjalnym samochodem (beton towarowy – Warszawa półsuchy).

Zamówienie betonu towarowego (Warszawa) w profesjonalnej betoniarni daje pewność, że mieszanka będzie mieć odpowiednie parametry. W okolicach Warszawy betoniarnia, której ufa większość firm budowlanych znajduje się w Czosnowie. Każdy beton towarowy (Warszawa) z tej betoniarni to materiał budowlany najwyższej jakości doskonały na budowę domu, drogi lub dowolnie wybranego elementu nośnego.